Vintermiddag Karlskrona
Laddar Karta...

Datum/Tid
2020-01-18
18:00 - 22:30

Plats
landbron 1 Karlskrona

Exportera till kalender
iCal


Beskrivning

Vintermiddag Karlskrona

Då var det dags för årets vintermiddag i Karlskrona!

Efter mycket om och men blev det en relativt nyöppnad restaurang som heter Smoke Barbeque & Bar. En restaurang som bygger menyn på ett amerikanskt tema. Det går till på så sätt att var och en har varsin tallrik, sedan serveras det på plankor diverse olika kött, korv, pommes frites och vegetabiliska ingredienser som man själv plockar ifrån beroende på vad som mest faller en i smaken.

Själva beskriver dom menyn på detta sätt: Menyn kombinerar långsamt rökta BBQ-klassiker och fantastiska tillbehör från den amerikanska södern med rätter helt ifrån växtriket och havet. Vi använder lokala ingredienser när det är möjligt, hela vägen ner till det lokala eken från närområdet som vi röker vårt kött med i vår anpassade Rök från J&R Manufacturing.

Helt nytt för oss och låter spännande samt att vi får ett helt eget rum bokat med plats för 32 personer. Detta innebär dock att det är det som blir maxtaket för antalet anmälda så först till kvarn…..!

Plats: Landbron 1, 371 33 Karlskrona

Tid: 18:00

Kostnad: 200 kr

Senast anmälningsdag 15/1 kl 23:55.

Efteranmälningar om plats finnes skötes genom egen försorg. Tel 0455-414 00

Med vänlig hälsning Tony och Catarina Holmqvist

received-438681206751101



Personer som har bokat sig på denna aktivitet:

Du behöver vara inloggad för att se eventuella bokningar.

Bokningen är stängd för detta evenemang.

Kategorier: Veckoträff

Lämna ett svar