Datum/Tid
2020-05-01
Hela dagen
Exportera till kalender
iCal
Beskrivning
Vårmönstringen Fredag 1 Maj Loka brunn Grythyttan är tyvärr Inställd pga rådande omtändigheter
Mvh. Bertil Jonsson
Så var det då äntligen dags för årets vårmönstring som denna gång är förlagd till Loka brunn i Grythyttan, detta anrika ställe som redan på 1700-talet etablerades som kurort. Allt sedan dess har människor kommit för att kurera krämpor , ätit gott och dricka brunn.
Nu samlas vi här för att träffas, skåda fina bilar samt att åtnjuta en god lunchbuffe i stora societetshuset , därefter en guidad tur runt anläggningen.
För att underlätta för personal samt ansvariga är det bra om ni kan anmäla intresse (ej bindande) antingen här på hemsidan eller till Bertil Jonsson tel.073-3780560 senast 19 april , men det funkar även att deltaga utan anmälan.
Vid respektive samling var god räkna bilar och antal personer och meddela detta till Bertil Jonsson på ovan angivna tel.nummer.
Hoppas alla får en behaglig resa så ses vi på Coop parkering Karlskoga för gemensam färd till brunnen. Väl mött
NÄRKE : SAMLING IKEA AVRESA 10:30 ANKOMST KARLSKOGA 11:15 ( COOP – PARKERINGEN
SKARABORG : SAMLING TOYOTA 9:30 ANKOMST KARLSKOGA 11:15 ( COOP – PARKERINGEN )
VÄRMLAND : SAMLING V8 SHOPEN 10:00
AVRESA : 10:05
ANKOMST : KRISTINEHAMN 10:35 AVRESA : 10:45
ANKOMST : KARLSKOGA 11: 15 ( COOP – PARKERINGEN )
ANKOMST : LOKA BRUNN 12:00
PROGRAM FÖR LOKA BRUNN
LUNCH c:a 100 kr / person
12:00 – 13:00 ANKOMST MED BEDÖMNING AV BILAR
13:00 – 14:30 LUNCH + KAFFE SAMT PRISUTDELNING
14:30 GUIDAD TUR
15:30 AVSLUT MED TID FÖR MINGEL
VÄL MÖTT TILL EN TREVLIG DAG HÄLSAR
VÄRMLÄNNINGARNA I CCS
Personer som har bokat sig på denna aktivitet:
Du behöver vara inloggad för att se eventuella bokningar.
Bokningen är stängd för detta evenemang.